fbpx

מה זה NLP ?

NLP הן ראשי תיבות N- neuro, L- Linguistic, P- Programing, או בעיברית, N- ניתוב , L – לשוני, P- פיזיולוגי.
הן אלו רק ראשי תיבות אשר לא בהכרח מסבירות מה עומד מאחוריהן ודורש הסבר מעמיק יותר.
ביומיום אנו נתקלים עם סיטואציות רבות, את אותן סיטואציות המוח שלנו קולט אותן דרך החושים, ויוצר חוויה סובייקטיבית, אותה חוויה נשארת מאוחסנת.


כשאנו פוגשים סיטואציות חדשות,מכוון שכבני אדם אנו סולדים מאי-וודאות, מתבצע בדיקה מהירה בתת המודע האם קיימת חוויה זהה או דומה לזו שאנו עומדים מולה, ברגע שחוויה הזו נמצאת, היא מהווה בסיס לתגובה שלנו ומקבלים תחושה שפעולים מתוך וודאות.


עד כאן הכל פועל כפי שצריך לפעול. האתגר מתחיל כאשר אחסנו חוויה בתת המודע ששירתה או הייתה אמורה לשרת אותנו בעבר וכיום היא לא רלוונטית לנו, כך שכל פעם שניגשים אליה, היא גורמת לנו ליפול באותן “בורות” בתחושה של חוסר אונים, אנו לא רוצים להרגיש ולהגיב כך, אך זה יותר חזק מאיתנו, זהו “דפוס אוטומטי” שנוצר בתת המודע.
כאן הטכניקות והשיטות של ה-NLP נכנסות לפעולה, הן עוזרות לנו לאתר את אותה חוויה סובייקטיבית הגורמת לקושי, “לשלוף” אותה ולקודד אותה מחדש על פי הדרך היחודית של כל אדם, כך שפעם הבאה שנפגוש את אותו סוג של סיטואציות נוכל לחשוב, להרגיש ולהגיב אחרת.

NLP גם תורם כלים ליצירת תקשורת מיטבית עם עצמנו ועם הסביבה על מנת ליצור אווירה של כימיה בין אנשים, לפתור קונפליקטים ולהביא למיקסום התקשורת האישית והבין אישית. יצירת אווירה זו שימושית ותורמת בתחום הטיפולי כמו בכל תחומי החיים ומאפשרת לדובר ליצור השפעה מקסימלית על שותפי שיח.

במקור NLP פותח על ידי ריצארד בנדלר וג’ון גרינדר בסוף שנות התשעים באוניסרסיטת סנטה קרוז בקליפורניה, ארה”ב. הם צפו באנשי מקצוע מתחום הטיפול אשר באותה העת הצטיינו בתחום, ביצעו עליהם מחקר מודלניג וגזרו עקרונות, הנחות היסוד של ה-NLP, אשר לימים תרגמו לטכניקות ליצירת שינויים שינויים קצרי מועד לשיפור איכות החיים של בני האדם.

העבודה של גרינדר ובנדלר התבססה על עבודה עם מבוגרים, כך שה NLP והטכניקות שמרכיבים אותה במקורם מונגשת ליצירת שינוים אצל מבוגרים.
לאורך 15 שנים של עבודת שטח, מחקר ויישום , אנו ב-NLP Kids Academy הנגשנו את ה-NLP בישלוב עםדמיון מודרך ןיצרנו שיטת עבודה ליצירת שינוי אצל ילדים ובני נוער.
שיטה אשר נותנת מענה לתכנים של דרגות הNLP על פי התכנית הבינלאומי ונמועברת למנחים ומטפלים לאורך 10 שנים האחרונות, ומייושמת בשטח בהצלחה יוצאת דופן בשיפור איכות החיים של של עשרות אלפי ילדים ובני נוער ומשפחתיהם.

מה זה NLP ואיך זה עובד?

תכנות נוירו-לשוני (NLP) הוא מודל תקשורת המבקש להבין ולשכפל את הדרך שבה אנשים מעבדים ומתקשרים מידע באופן טבעי. זוהי גישה בין-תחומית המשלבת בלשנות, מדע קוגניטיבי, מדעי המחשב ופסיכולוגיה. ניתן להשתמש ב-NLP כדי לעזור לאנשים להבין טוב יותר את ההתנהגות שלהם כמו גם את התנהגותם של אחרים. יש לו גם יישומים פוטנציאליים בתחומים כמו שיווק, תקשורת עסקית, חינוך ופסיכותרפיה.

נלפ מורכב ממגוון טכניקות שנועדו לעזור לאנשים להיות מודעים יותר לתהליכי החשיבה והתנהגויות שלהם. טכניקות אלו כוללות מסגור מחדש, עיגון, דוגמנות, הצבת יעדים והדמיה. על ידי הבנה כיצד טכניקות אלו פועלות יחד בשילוב זו עם זו, מתרגלים יכולים לזהות טוב יותר דפוסי התנהגות על מנת ליצור אסטרטגיות יעילות יותר ללמידה ולשינוי.

מהו תכנות נוירו-לשוני (NLP) וכיצד הוא עובד?

מה זה NLP?הפירוש נוירו-לשוני ובראשי תיבות באנגלית (NLP) זאת טכניקה פסיכולוגית רבת עוצמה המסייעת לאנשים להבין ולשלוט טוב יותר במחשבות, ברגשות ובהתנהגות שלהם. NLP משלב טכניקות מיינדפולנס, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, טכניקות פסיכותרפיה וטכניקות פסיכולוגיות אחרות כדי לעזור לאנשים לקבל תובנה לתוך המוח שלהם ולהגביר את המודעות העצמית. הוא משמש כדי לעזור לאנשים לזהות דפוסי התנהגות שניתן לשנות על מנת להשיג את המטרות הרצויות. NLP יכול לשמש גם ככלי להתפתחות אישית, שכן הוא מספק הבנה של הדרך בה אנו חושבים וכיצד המחשבות שלנו משפיעות על ההתנהגות שלנו. באמצעות הבנה זו, אנשים יכולים ללמוד כיצד לנהל את רגשותיהם בצורה יעילה יותר ולפתח הרגלים בריאים יותר.

מהם היתרונות של תרגול NLP?

תכנות נוירו-לשוני (NLP) היא טכניקה רבת עוצמה המשמשת כדי לעזור לאנשים להבין ולשלוט במחשבות, ברגשות ובהתנהגות שלהם. זה הוכח כיעיל בסיוע לאנשים להשיג את מטרותיהם הרצויות, לשפר מערכות יחסים ולהגביר את תחושת הרווחה שלהם. תרגול NLP יכול לספק יתרונות רבים, משיפור מיומנויות תקשורת ועד להגברת הביטחון העצמי.

NLP עוזר לאנשים להבין טוב יותר איך הם חושבים ומרגישים לגבי מצבים מסוימים. על ידי זיהוי דפוסי חשיבה ושפה, זה מאפשר להם לבצע שינויים באופן החשיבה והגיב שלהם כדי להשיג תוצאות רצויות. זה גם עוזר לאנשים להיות מודעים יותר לרגשות שלהם ולאופן שבו הם משפיעים על אחרים סביבם. יתר על כן, תרגול NLP יכול לעזור לאנשים ללמוד כיצד לנהל מתח בצורה יעילה יותר על ידי זיהוי הטריגרים הגורמים לו.

על ידי הבנת היסודות של NLP ויישום שימוש מעשי בטכניקת החיים הנפלאה של תרגול תכנות נוירו-לשוני, אנשים יכולים להרוויח יתרונות משמעותיים במונחים אישיים. בואו ותלמדו קורס NLP בשיטת צעד אחר צעד.

כיצד לבחור את תרגול ה-NLP המתאים למצב בריאות הנפש שלך?

תכנות נוירו-לשוני (NLP) הוא כלי טיפולי רב עוצמה שיכול לעזור לאנשים לנהל את מצבם הבריאותי הנפשי. NLP משתמש במגוון טכניקות כדי לעזור לאנשים להיות מודעים לדפוסי החשיבה שלהם ולמצבים הרגשיים שלהם, וללמוד כיצד לשנות אותם על מנת להשיג את התוצאות הרצויות.

בחירת תרגול ה-NLP הנכון עבור מצב בריאות הנפש שלך חיונית להשגת תועלת מרבית מהטיפול. זמינות גישות שונות כגון מודל סגנון הלמידה VAK וטכניקה מותנית, כל אחת מציעה יתרונות שונים. חשוב להבין את הגישות הללו ולבחור את זו המתאימה ביותר לצרכים שלך. במאמר זה, נדון בכמה שיטות עבודה מומלצות בתכנות נוירו-לשוני שיכולות לעזור לך לבחור את תרגול ה-NLP המתאים למצב הבריאות הנפשי שלך.

חקר תכנות נוירו-לשוני (NLP) – כלי טיפולי מהפכני לניהול מצבי בריאות הנפש

תכנות נוירו-לשוני (NLP) הוא כלי טיפולי מהפכני ששימש כדי לעזור לאנשים להתמודד עם מצבי בריאות נפשיים. זה מבוסס על הרעיון שהמחשבות, הרגשות וההתנהגויות שלנו קשורים זה בזה וניתן להשתמש בהם כדי ליצור שינויים חיוביים בחיינו. מחקר NLP הראה שזו דרך יעילה לטיפול בחרדה, דיכאון, PTSD ובעיות נפשיות אחרות. על ידי שימוש בטכניקות NLP כגון מסגור מחדש של מחשבות שליליות ודפוסי שפה, אנשים יכולים ללמוד כיצד לנהל טוב יותר את מצב בריאות הנפש שלהם. בנוסף, מחקר NLP גילה שהוא יכול להיות כלי יעיל לשיפור מיומנויות תקשורת ופיתוח מערכות יחסים בריאים יותר עם אחרים.

קורס התמחות NLP בילדים ונוער – דיגיטלי – ref

אודות הקורס

קורס התמחות NLP בילדים ונוער – דיגיטלי – fv

אודות הקורס

סדנת שיווק לבוגרי הקורסים והסדנאות שלנו

אודות הקורס

סדנה לקות בוויסות והפרעות קשב – NLP לילדים ובני נוער

אודות הקורס
054-2900-110
צרו קשר